HOME

ADAM

PORTFOLIO

KILKA HISTORII

BLOG

WARSZTATY

kontakt

WARSZTATY Z REPORTAŻU listopad 2023

Mili Państwo,

Serdecznie zapraszam na ostatnie w tym roku zajęcia, gdzie zmierzymy się z tematami związanymi z solą naszej pracy: reportażem ślubnym.

TUTAJ możecie przeczytać więcej.

Zrobienie interesującego pojedynczego zdjęcia może być efektem warsztatu, ale i dziełem przypadku, szczęścia. Ale już zbudowanie ciekawej, intrygującej, wciągającej historii musi być dziełem dobrego rzemiosła. Sama atrakcyjna lokacja, ludzie piękni i roześmiani – nie wystarczą. Internet pęka w szwach od ślubów pięknych, ale sfotografowanych nudno.

I te zajęcia są w dużej mierze o tym: o różnicy między INWENTARYZACJĄ, czyli odtwórczym odhaczaniem kolejnych epizodów w dniu ślubu, jak co tydzień, a INTERPRETACJĄ, czyli kreatywnym, ale bez ustawiania, sfotografowaniem ludzi, miejsc i zdarzeń – zawsze żywo, zawsze nieco inaczej, zawsze czule i czujnie.

A także o robieniu pojedynczych zdjęć, takich, które mają swój moment, często polegający na zsynchronizowaniu niuansów na peryferiach kadru z momentem głównym, oraz które mają swój kadr, czyli wzmacniającą obudowę momentu, wzmacniającą go treściowo lub estetycznie. I dalej: o układaniu z tych pojedynczych zdjęć historii – takiej, która się ciekawie rozwija, ma swoje tempo i temperaturę. Choć jest syta, zostawia niedosyt. I chce się do niej wracać, nawet jeśli to zdjęcia ludzi, których nie znamy.

 Skupię się przede wszystkim na prakseologii pracy, na niuansach związanych z realnym przekładaniem wiedzy fotograficznej, na sposób w jaki obserwujemy i moment, w którym egzekwujemy. Na selekcji, na edycji. Na momencie, kadrze, kompozycji, poetyce obrazu. Na sprzęcie, świetle, przysłonie, ogniskowej. I na czułości, każdej. Na rynku, na ofercie, na obróbce: od a do z. Na kliencie. Ale przede wszystkim na NAS SAMYCH.

Zapisy na dole wpisu.

Zapraszam najserdeczniej!
Cena 1700.
Start 10 finisz 22.
ZAPISY TUTAJ.
a.

16 komentarzy

 1. Panie Adamie przyglądam się Pana pracom z podziwem, czy jest szansa na jakieś warsztaty nawet indywidualne wiosną we Wrocławiu?

 2. Najciekawsze, najsensowniejsze, szczere… Adam to wspaniały gość, który przekazuje solidnie dobry kawał swojej wiedzy. Gorąco polecam.
  Ł

 3. Witaj,
  twoje zdjecia sa przepiekne!
  Natomiast moje plany, na razie nie ida w kierunku slubow, a eventow familijnych:) czuje, ze i w takim wypadku WARTO pojawic sie na twoich warsztatach, czy dobrze czuje?

  Sa dalsze terminy na ten rok?
  Mieszkam daaaleko, musialabym zaplanowac

  Pozdrawiam
  Arleta

 4. Świetne, artystyczne ujęcia – bardzo dobrze ukazują, jak różnorodna może być fotografia ślubna i na jak wiele różnych sposobów można udokumentować państwo młodych oraz ich gości!

 5. Jeśli będzie odbywał się taki warsztat we Wrocławiu lub na dolnymsląsku to poproszę o informację 🙂

 6. Dzień dobry
  Czy będzie Pan organizował warsztaty wiosną 2024?

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *