HOME

ADAM

PORTFOLIO

KILKA HISTORII

BLOG

WARSZTATY

kontakt

Aga&Krzyś, zima, sierpień, pękate szuflady

Nikon napiera, zima napiera, puszcza szuflada.
W pędzie, w wirze sezonu i warsztatowym transie nie było czasu na regularne relacje. Nadrabiam.
Kilkadziesiąt (100?) klatek z uroczystości Agi i Krzyśka, pełnia lata w pełni zimy.
Kolejne nienowe nowości niebawem.

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

null

enjoy!

61 komentarzy

 1. Konrad, bierzesz głęboki oddech, ale to na prawdę głęboki i patrząc w oczy mówisz: miałem słaby dzień, wybaczcie. i tak co tydzień 😛

 2. Od dawna kibicuję Twojej fotografii. Jak dojrzeję do tego to zawitam u Ciebie na szkoleniu. Serio to jesteś nr 1 w Polsce

 3. STRASZNE ZIARNO na większości zdjęciach widać !!!
  Propozycja
  Kup dobre szkła zmniejsz ISO, ja bym takich fotek w swoim albumie nie przyjął !!!

 4. już nie pamiętam jak wszedłem na tą stronę i obejrzałem to co wyżej czyli https://blog.adamtrzcionka.pl/?p=1934#addcomment reportaż z uroczystości Agi i Krzysia i tu apel do autora,podobnie jak w przypadku medycyny podobnie w fotografii po pierwsze: nie szkodzić !!! nacisnąć spust można,wszędzie i o każdej porze ale istnieje coś takiego jak pierwsza lub kolejna selekcja i nie wszystko można pokazać.Uwaga dotyczy przede wszystkim użycia obiektywów szerokokątnych,one najbardziej ze wszystkich obiektywów sieją spustoszenie w zniekształcaniu kadrów ,stąd apel o rozumne ich stosowanie.Jeżeli użyliśmy takowego i uzyskaliśmy obraz tj np foto cz-b o nr 0065p to istnieją programy do edycji w których można wyprostować to co skrzywiły zniekształcenia geometryczne obiektywu.Istnieje też inna możliwość,kadrowanie !!!np kolejna „super fota” 0036h,ok zdjęcie dziewczynki która pochłonięta jest zupełnie czymś innym niż uroczystość jest godne pochwały ale dlaczego cięcie od góry jest po twarzach tylu osób ???? a propos, zadam pytanie w czym
  atrakcyjna jest fotografia (0065p) w której głowa i sylwetka osoby na pierwszym planie zniekształcona jest w chińskie „s” ??? jeżeli w fotoreportażu użyte są dwie formy a mianowicie czarno-biała i kolorowa w tej kolorowej widnieje kolor skóry (ludzkiej)który w naturze nie występuje ??? Fotografia, o ile to nie jest efekt zamierzony,polega na oddaniu rzeczywistości-warto o tym pamiętać.Ktoś i słusznie zarzucił autorowi iż ziarno widoczne na zdjęciach jest za duże,moim zdaniem i owszem ale dotyczy tylko kolorowych ujęć w których razi ponadnormatywnie ale w ujęciach czarno-białych jest tolerancyjnie do przyjęcia.Czy ja mam coś z oczami czy na zdjęciu 0071j pan młody ma zamknięte oczy a mama lub teściowa ma nieszczególny wyraz twarzy ??? pomijając faceta po prawej stronie który cięty jest przez policzek …. podobnie fota 0035 … panna młoda i zamknięte oczy,fajnie ??? dla nie niekoniecznie,jak już wspominałem …nacisnąć można ale po co pokazywać ??? a pani z 0003qx ,moim zdaniem szafa trzydrzwiowa z lustrem,w naturze na pewno ta pani tak nie wygląda !!!
  W przypadku tej panny młodej źle dobrany make-up,oczywiście wiem, że to nie jest wina autora zdjęć ale w związku z zastanym stanem wszystkie zdjęcia tej pani z przymkniętymi lub zamkniętymi oczami wyglądają jakby miała puste oczodoły czyli typowy efekt zbyt mocnego (ciemnego) make-up powiek.
  przejrzałem portfolio,całe mnóstwo zdjęć na których główni aktorzy mają zamknięte oczy,dużo zdjęć robionych przy długim czasie i przy tym ewidentnie poruszonych nie mylić z dynamicznymi !!! po raz kolejny pytam po co ??? nacisnąć można 🙂 …wiele źle skadrowanych czyli po co tyle „nieba” na głównym tematem zdjęcia,przykład …bardzo proszę np.fota nr 251img .Panna młoda jest „cięta” na wysokości kolan a taki kadr w fotografii nie istnieje a jakby ciąć pod kolanami i przesunąć całość w dół i tych pustych desek czyli „nieba” byłoby automatycznie mniej …
  Reasumując,autor co widać w portfolio ma wiele pomysłów do sesji co się chwali ale ma ewidentne braki warsztatowe i co najgorsze to to ,iż mieni się być „kierownikiem” w https://www.repoglamour.com/ czyli warsztatach dla ……. mam nadzieję iż to tylko pseudonim artystyczny lecz jeżeli jest inaczej i autor tam ” wykłada ” to już się boję .
  apel do klientów wymagać I NIE PŁACIĆ za złą robotę, a do państwa z aparatami sprostać wymaganiom i koniecznie NIE ZANIŻAĆ POZIOMU !!!
  p.s.
  każdy może śpiewać ale nie każdy może fotografować ,dlaczego ??? w pierwszym przypadku najczęściej płaci się z góry w drugim zaś,z dołu a to już jest nie do powtórzenia o ile są to złe zdjęcia,oczywiście.Wszystkim zdrowia życzę i pozdrawiam !!!

 5. już wiem skąd się tu wziąłem …. przeglądałem https://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=44213
  i jak zwykle,przeglądając kolejne posty,zanęcił mnie odnośnik „fotografia ślubna” i słysząc od znajomych wiele narzekań na tą usługę pozwoliłem sobie wejść,obejrzeć i wyrazić swoją opinię.Kłaniam się !!!

 6. Zgodzę się z Darkiem w pewnych kwestiach i niektórych zdjęć sam bym nie umieścił z kolei inne to kopra opada, ale ja mam inny styl i inne poczucie estetyki zresztą jak każdy z nas a wszytki kim to człowiek nie dogodzi :):):) najważniejsze że para młodych jest zadowolona 🙂

 7. Ja również odwiedzam stronę pana Adama od czasu do czasu i słowa swe kieruję do pana Darka, szeroko wypowiadającego się powyżej.

  Interesuję się fotografią od kilkunastu lat,mam z nią styczność od wieków, znam zdjęcia najlepszych fotografów ślubnych świata, przejrzałam mnóstwo stron www polskich fotografów ślubnych i uważam, że zdjęcia pana Adama są na najwyższym poziomie.

  Potrafię odróżnić zwykłe zdjęcie od zdjęcia wartościowego. Zdjęcia Adama Trzcionki są zdjęciami wartościowymi jak mało które w polskim internecie.

  To, co pan Darek usułuje nam przekazać – to zwykłe czepianie się. Być może pan Darek fotografuje makro-nieruchome kwiatki lub zwierzęta w lesie. Leży pan 4 godziny i czeka na idealny kadr.

  Śmiem stwierdzić, że zdjęcia to nie odwzorowanie rzeczywistości jak pan Darek napisał. Panie Darku zdjęcia to interpretacja rzeczywistości a to zasadnicza różnica. Z tego się nie strzela, nie każda fotografia ma odpowiadać książkowym zasadom. Niektóre zasady są po to by je łamać.
  Uważam, że zdjęcia pana Adama mają niepowtarzalny klimat. Gdybym mogła cofnąć czas … to jego wybrałabym na mojego fotografa ślubnego.

  PS. Chętnie obejrzę www pana Darka. Poda Pan nam stronę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *