Form submitted successfully, thank you.

Error submitting form, please try again.

WARSZTATY Z WARSZTATU, zima 2019

Cześć!

Pomiędzy sezonami, w tym być może najważniejszym dla naszej fotograficznej kondycji czasie – poszerzania, pogłębiania, odświeżania
i odkrywania – chciałbym zaprosić Was na zajęcia dotyczące sprawy fundamentalnej, czyli fotografowania, a szczególnie:

– momentu decydującego
– kadrowania
– komponowania obrazu
– i jego poetyki, czyli ekspresji ludzi, koloru, światła oraz niedopowiedzeń
– a także o tym, jak i jakie zdjęcia wybierać, jak je zestawiać i jak na tych zestawieniach zyskiwać dodatkowe wartości.

W odświeżonym programie chciałbym opowiedzieć o tym, co znaczy „dziać się” na zdjęciu, o tym, kiedy i po co naciskać spust.

Rozebrać na atomy kwestie kadrowania – pokazać formułę komponowania kadrów wieloplanowych – czym, skąd, po co.

Opowiedzieć o strategii na kościół, przysięgę i cały dzień, a także o sposobie na intensywne sfotografowanie wesela, szczególnie części parkietowej.

O tym jak błyskać, czym błyskać i po co błyskać.

Powiedzieć o tym, co nam się fotograficznie nie udaje jako branży i dlaczego tak niewiele materiałów potrafi nas fotograficznie zaciekawić, mimo wizualnego bogactwa miejsc i wydarzeń.

To również zajęcia o tym jak komponować kadr i jak korespondować temat główny z zewnętrznymi  kontekstami fabularnymi i architektonicznymi.

Wszystko to nie na zasadzie ogólnych opisów, ale na drodze bardzo konkretnych informacji dotyczących sposobu pracy, wartości ogniskowych, czułości, przysłon, itd.

Do tego selekcja, dla wielu zmora, a dla mnie jeden z ulubionych etapów; selekcja, która jest nie tylko mechanicznym procesem wybierania i odrzucania, ale przede wszystkim jest bardzo złożonym, twórczym zadaniem ściśle powiązanym ze sposobem fotografowania.

W ostatnim bloku: kolor i BW, od a do z.

Zapraszam, to świetny czas, żeby w międzysezonowej przerwie poukładać się na nowo.
Więcej o warsztatach można przeczytać tu: https://warsztaty.adamtrzcionka.pl/warsztaty-z-warsztatu.html

Miejsce:
Kraków 4 lutego.
Warszawa 11 lutego.
Poznań 25 lutego.
Czas trwania zajęć: 12 godzin.
Cena: 1300 PLN
Zapisy: TUTAJ

A.

 

20 listopada 2018 - 17:04 Konrad - Jeżeli ktokolwiek z Was teraz to czytających zastanawia się nad celowością warsztatów u Adama to mogę od siebie powiedzieć, że merytoryka połączona z umiejętnością przekazu plus materiały otrzymane na początku warsztatów, pozwalają każdemu wynieść ogromne ilości pomysłów, wiedzy i głębokiego oddechu. Zupełnie serio. Byłem na kilku warsztatach. Te jak do tej pory biją na głowę rywali, choć nikt nie mówi tu o konkurowaniu;)

18 lutego 2019 - 9:44 Inga i Łukasz Dziopa - Adam! Kosmicznie wyjątkowo ciekawe i efektywne zajęcia, na których każdy znajdzie coś dla siebie. My znaleźliśmy ;-) Prowadzący mega sympatyczny i dobry człowiek, przekazuje informacje w sposób taki, że zarówno profesjonaliści, jak i początkujący na pewno znajdą przydatne dla siebie, nowe informacje. Warsztaty ukazujące obróbkę zdjęć zarówno od strony perfekcjonizmu technicznego jak i artystycznego. Z czystym sumieniem polecamy je każdemu, dla kogo ważne jest to, aby ich praca zachwycała innych.

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*